Ik woon in het verlengde van onder andere de Kaagbaan en zie de vliegtuigen vaak aankomen, ongeveer boven mijn huis een draai maken, en op flightradar24 zie ik ze dan landen.
Als ze hier overkomen is vaak het landingsgestel al naar beneden en hoor je ook een gier geluid ( straalomkeerders ?? )
Ruwe schatting is dan dat ze ongeveer een km hoog zitten,vaak ook minder, je kan zien van welke maatschappij het vliegtuig is.
Hoe gaat dat in zijn werk, moeten ze zich dan al melden bij de tower ? Ik neem aan dat ze op een bepaalde hoogte een ( of meerdere ) frequentie gebruiken om zich aan te melden, dan worden overgedragen naar een andere en misschien op de landingsbaan nog een andere ?
Ik kan schiphol arrival information hier horen ( een bandje) dus qua ontvangst zou ik een hoop moeten kunnen horen.
Zijn er ook zello kanalen bijvoorbeeld ?
Het lijkt me gewoon leuk dat ik het vliegtuig zie op flightradar24, hem hier zie overkomen, en dan vooral ook horen ?
Ik ben echt een complete newbie op dit gebied.