Hallo allemaal.
Ik ben nieuw hier, dus even kort een intro:
Sinds een tijdje ben ik bezig met ADS-B/MLAT/FLARM ontvangst op diverse RapsBerry Pi's om dat weer te geven op VRS (Virtual Radar Server). Erg leuke hobby, mooi om te zien wat er zoal rond vliegt in Nederland en omstreken. Werkt inmiddels erg goed.
Leuk om te ZIEN, maar wou ook een HOREN wat er zoal gemeld wordt door die vliegtuigen.
Daarom dus maar in de scanner-wereld gestapt.
Na wat rondkijken en lezen, een UBC125XLT gekocht, en inmiddels staat er ook een D777 op het dak hier.
Ontvangst is prima (denk ik, heb geen andere referenties)
Via SCAN125 kan ik de scanner (die op de eerste verdieping ligt) aansturen.
Ik stream de output van de UBC125XLT via een laptop naar een Icecast server hier thuis, nadeel is een vertraging van een seconde ongeveer, maar dat vind ik acceptabel, is ook niet veel aan te doen.
Voordeel is dat ik overal in huis kan luisteren naar de scanner via laptop of mobile device,
Wat ik NIET zo acceptabel vind is het volgende:
Zodra er een transmissie wordt ontvangen, dan klinkt er eerst een "PLOP", dan de transmissie, en dan weer een "PLOP".
Klinkt net alsof er iets ingeschakeld wordt, en daarna weer uit.
Erg vervelend (vind ik zelf), en ik vroeg me af of anderen dit probleem herkennen, en uiteraard of er iets aan te doen is ?