Is ook zo, maar het event werd ook steeds groter:
https://www.glk.nl/nieuws/toekomst-landgoed-schaffelaar“In de Barneveldse media is de Ballonfiësta het afgelopen jaar veelbesproken. Wij begrijpen dat dit een belangrijk evenement is voor de Barnevelders, met veel ontmoetingen.
We constateren ook dat het evenement in de loop van de jaren steeds omvangrijker is geworden: meer ballonnen die met steeds zwaardere voertuigen naar de Koeweide gebracht moeten worden, meer kramen om het evenement rendabel te houden. De bodem wordt hiermee steeds verder aangeduwt. Minder lucht in de bodem is slecht voor boomwortels. Ook wordt met de op- en afbouw te dicht bij de bomen gereden met beschadigingen tot gevolg. De prachtige oude bomen in de lanen om de Koeweide hebben dan ook flink te lijden.
GLK heeft een goede relatie met de organisatie van Ballonfiësta. Al jarenlang onderzoeken we gezamenlijk welke alternatieven er zijn om de bodemverdichting en de schade aan de bomen in te perken. Een makkelijke oplossing is er niet; deze was dan allang toegepast.”
Hopelijk is er een oplossing voor volgend jaar en ook jammer vanwege de goede doelen.