Auteur Topic: welke antenne,s aanbevolen  (gelezen 12257 keer)

0 leden (en 1 gast) bekijken dit topic.

Leen Ansems

  • Gast
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #15 Gepost op: 27 oktober 2010, 05:36:29 »
Citaat van: "pcb0019"
he spy zeer intressante side waar ik veel op terug kan vinden en na dat ik even heb rond gekeken wel wat van mijn gading heb gezien thanks voor deze tip,zal zeker laten horen waar ik mee aan de gang gaat vgrton

Er worden daar inderdaad veel dingen besproken en is in zendamateurkringen een zeer gewaarde site. Op het gebied van antenne`s heeft Frits ook veel ervaring. Vroeger (ruim 30 jaar geleden :wink: ) sprak ik hem vaak op de 2 meterband. Tegenwoordig kom ik nog maar zelden op 2 meter.

Offline pcb0019

  • Beginnend Lid
  • **
  • Berichten: 45
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #16 Gepost op: 27 oktober 2010, 10:16:13 »
ok ,wat 2 betreft ik heb daar in ver voorgaande jaren ook gezeten met een geleende call ,,inmiddels silent call zo ook op de kortegolf banden dus mogelijk ooit elkaar eens gewerkt,ga de site is even goed door nemen hier en de meest intressante dingen eens op een rijtje zetten.wat antenne,s betreft is er inderdaad erg veel intressante info te vinden.
vgr tonsr

Offline pcb0019

  • Beginnend Lid
  • **
  • Berichten: 45
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #17 Gepost op: 29 oktober 2010, 20:30:32 »
ik kan een serio sd 1300 n krijgen iemand ervaring met deze antenne uiteraard wel weer een compromie antenne zou tot 1300 lopen van af 25 is dit mhz of khz ben benieuwd of er mensen met deze antenne werken en wat hun ervaring is op de verschillende banden.
heb wat leuke dingen gevonden om mijn draad antenne te verlengen,deze is nu 6 meter na wat meet en denk werk kan ik naar 18 meter en als de antenne tuner klaar is zal dit zeker effekt hebben en voor beter resultaat zorgen hier op dit moment ben ik zeker niet te vreden met het behaalde resultaat van daar dus wat expirimenteren.vgr ton.

spy-master

  • Gast
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #18 Gepost op: 30 oktober 2010, 06:50:05 »
Zeker gaan gebruiken die sd1300 .
dat is een leuke breedband antenne.

Offline pcb0019

  • Beginnend Lid
  • **
  • Berichten: 45
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #19 Gepost op: 30 oktober 2010, 17:35:49 »
spy ,sory weet je naam niet ,kan je mij ook vertellen wat deze doet op 500 khz naftex volgens de gegevens
zou deze ant van af 25 mhz genereren heb je daar nog enige ervaring mee,ben op zoek naar de rozen gevalletjes
hier in de omgeving,wat er op die site staat die ik hier kreeg ga daar mee aan de slag om dat te fabrizeren
ben benieuwd hoe dat uit paktheb voor de antenne tuner een mooie dikke en lange spoel gewikkeldt en
nu opzoek naar de volgende onderdelen,mooie c en 2 schakelaars met dubbel bed zo dat ik dus ook
lampjes kan schakelen zpdat visueel de standen ook tezien zijn het geheel komt in een 19 ins kast warom
zoon grote kast van wege de grote en lengte van de spoel.maar ik hou juli op de hoogte van de vooruitgang hier.
vgr 19 w0 1694 .ton.

spy-master

  • Gast
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #20 Gepost op: 30 oktober 2010, 19:27:20 »
Hoi Ton ,
Mijn naam is Michiel.
Ik heb zelf heel lang een d130n van Diamond gehad.
Dat is dezelfde antenne als die serio , ik heb deze zeker 15 jaar op het dak gehad.
Wel maakte ik hem zeker elke 3 jaar schoon en liep ik de antenne`s na.

Hij zal zeer weinig doen op de 500Kc.
voor HF is deze onbruikbaar , maar daar heb je een draad voor hangen.
Mijn ervaring is dat hij pas een beetje begint te ontvangen boven de 50 Mhz.
Ik zeg niet dat je niks zal horen op bv 27MC , maar in vergelijking met een draad zal deze het veel beter doen.

Wil je gaan zenden op je tuner ( zo te lezen wel omdat je alles groot hebt gemaakt) of is deze voor RX ?
Zaterdag is er in Apeldoorn een leuke beurs waar je die zaken zeer zeker kan kopen.
Ik ga er ook heen , opzoek naar een setje vacu üm condensatoren en andere hebbedingetjes .
Voor mij is het ook stukje rijden , maar zeker de moeite waard.
Al mijn zakgeld zal daar wel weer opraken  :oops:

Offline pcb0019

  • Beginnend Lid
  • **
  • Berichten: 45
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #21 Gepost op: 30 oktober 2010, 20:08:38 »
michiel,zo dat praat wat makkelijker,wat de beurs betreft ,gaat niet voor mij ivb gezondheid rij ik op dit moment geen auto
dit ter zijde,nee de tuner is specifiek voor ontvangst met een stevig aantal aftakkingen en de mogelijkheid om de spoel in zijn geheel te gebruiken dus puur rx en inderdaad wordt hij wat groot ,wat 11 meter betreft ik draay al wat jaren mee daar op 90 prosent op zijband ,ben daar eigenlijk beetje klaar mee,vandaar dat ik mij nu op dit scanner cq ontvanger gebied ben
orienteren ben nooit zoveel met scanner in de weer geweest je toen de gemeentelijke diensten er nog te horen waren
stond het ding in de slaapkamer 24 pd aan en verder als dat kwam hij niet .wat naftex betreft en andere nautysche
comunicatie ben ik wel mee in de weer geweest had daar dan ook op mijn vorig adres de uitstekende gelegenheid voor
met op het dak 7 antennes waar onder 40 meter draad noord zuid maar hier nieuw adres gaat het niet op heb ilegaal 11 met ant staan deze moet er echter af zodat ik 2 scanner antene,s kan plaatsen,en nu dus zoekende ben wat het beste is
en dan wat ik schreef de draad antenne waar dus de tuner achter komt.
nu heb ik op google wat gevonden en dat betreft de aor sa 7000 deze antenne bied wel enige potentie
als je de specificatie,s moet gloven volgens mij is dez vrij nieuw op de markt,maar ben toch ook weer benieuwd of
hier wat van bekend is dus ga ik nog wat spitten op google.vgr tonsr.

spy-master

  • Gast
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #22 Gepost op: 30 oktober 2010, 20:32:56 »
Ik zou misschien eerder dan een preselector maken.
Kijk hier eens naar : http://www.bobsamerica.com/mfj-956.html
Ik heb deze ook in mijn verzameling ,en stond te kijken hoe dit simpele ding goed werkte .
Zeker op het lage gebeuren word de ontvanger behoorlijk selectief .
Als je een breedband langdraad neerhangt en dit ding er tussen zet gaat er een wereld voor je open.

Ik heb voor een ook wel op 11 meter gezeten op de tripel en daaromheen.
Alleen merkte ik dat ik nog 95 luisterde en die ander 5 % sprak ik met wat bekende op de band .
Uiteindelijk heb ik al dat spul in de kast gegooid en heb ik alleen rx spul staan.
Kan het ook niet fout gaan.

Jammer dat je niet de mogelijkheid hebt om naar Apeldoorn te gaan .
Daar is veel en soms voor zeer weinig leuk spul te koop.

Offline pcb0019

  • Beginnend Lid
  • **
  • Berichten: 45
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #23 Gepost op: 30 oktober 2010, 20:39:02 »
in de antenne tuner komt dus ook een pre selector ,ik kan dus een gedeelte van de spoel schakelen en dan met een c tunen
van daar dat ik dus wat goede schakelaar,,,,deze schakeld dan een gedeelte van de spoel en ik kan dan korter of langer of de hele spoel en dan te regelen met een c.,,, moet hebben liefst steatiet,ja inderdaad maar komt binnenkort hier ook weer radio onderdelen martje niet zo groot maar daar krijg ik altijd een uitnodiging van ,dat is hier bij corect in rotterdam op de centuurbaan.
en ja presies hier ging dat ook zoo met 11 meter , heb hier bij tekoop een en ander neergezet voor een ruil
we zien wel wat er uit komt.vgr ton.

Offline pcb0019

  • Beginnend Lid
  • **
  • Berichten: 45
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #24 Gepost op: 31 oktober 2010, 20:26:49 »
hij is er vandaag gekregen de nieuwe antenne welk type is mij niet bekend maar ze werkt van af
500 khz dus dat is wat ik zoek hij heeft hangend korte en lange radialen dan een aantal radialen haaks en een top
radiaal nu nog in de mast en dan maar eens kijken wat deze presteerd.
een aanvulling op het bovenstaande de antenne die ik hier nu heb lijkt op de sd 1300 hij ziet er op zich
het zelfde uit echter de hangende radialen worden afgewisseld door kort lang kort lang
de top radiaal daar zit onderin een spoeltje de plug is volgens mij n - femail dus ik moet
even een n-male halen.vgr ton.

vandaag even connector wezen halen ben bezich een voorlopige opstelling te plaatsen in de tuin
redelijk ingebouwd meter of 6 uit de grond,vrijdag middag de zaak even opzetten dan is kijken
hoe het op de voorlopige opstelling doet.en als het uit komt gaat de hoofd mast om laag en komt
gaat de 11 meter ant er uit en komt deze erin als hij voldoet aan de verwachting ondanks dat hij laag staat
kan er profijt zijn uit grond golf en mogelijk werkt hij zelfs beter als hij hoog staat.

Offline pcb0019

  • Beginnend Lid
  • **
  • Berichten: 45
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #25 Gepost op: 11 november 2010, 20:10:36 »
ben is wat aan het expirimenteren geweest met de nieuwe antenne laag en hoog maar nee hij voldoet niet aan de verwachting dus deze gaat het niet wordenmga maar een stevige langdraad dubbelen met rozen stiks,
gezien op een site die in een van de topics staat,heb hier nog een originele draad antenne uit de dump van
dan,,,baco ijmuiden deze kan voor verschillende banden worden gebruikt ,,,zitten izolatoren tussen en zilveren
stekers die de draad langer of korter maken,,,,vgr ton.

spy-master

  • Gast
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #26 Gepost op: 12 november 2010, 15:48:03 »
Die "baco" draad antenne heb ik vroeger ook gebruikt ,
Het martiaal is duurzaam  , maar het blijft een onaangepaste antenne.( het is uiteindelijk maar gewoon een stuk draad)
Hij heeft namelijk een impedantie van 450 Ohm.
Je zult er toch een aanpassing balun tussen moeten zetten om weer op 50 Ohm te komen. (9:1)
Of hier een MLB van rf-system er aan moeten knopen.
Hier valt genoeg over te lezen via google .

Offline pcb0019

  • Beginnend Lid
  • **
  • Berichten: 45
Re: welke antenne,s aanbevolen
« Reactie #27 Gepost op: 13 november 2010, 20:34:38 »
dat klopt spy er zit dan ook een 50 ohm baluntje aan en tot mijn grote vreugde heb ik weer een goede ontvangst van naftex op de draad .vgr ton.